Graus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Graus
Komunë
noform
Main Square, Graus
Stema_figuraBandera de Graus.svg
Vendndodhja
Graus is located in Spanjë
Graus
Graus

Koordinatat: 42°11′15″V 0°20′3″L / 42.18750°V 0.33417°L / 42.18750; 0.33417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Ribagorza
Kryetari i Bashkisë José Antonio Lagüens
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 299.79 km2
Lartësia 542 m (m.n.d.)
Popullsia 3700 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Grausino
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22430
Koordinatat 42° 11′ 15″ Veri

0° 20′ 3″ Lindje

Faqja Zyrtare www.graus.es

Graus është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribagorza, të provincës Huesca, në Aragon. Graus ka 3700 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 299.79 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]