Guadramiro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guadramiro
Komunë
Vendndodhja
Guadramiro is located in Spanjë
Guadramiro
Guadramiro

Koordinatat: 41°1′3″V 6°29′36″P / 41.01750°V 6.49333°P / 41.01750; -6.49333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Tierra de Vitigudino
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.48 km2
Lartësia 748 m (m.n.d.)
Popullsia 165 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 1′ 3″ Veri

6° 29′ 36″ Perëndim

Guadramiro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Vitigudino, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Guadramiro ka 165 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]