Guelph

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Guelph (kthjellim).


Guelph
Guelph, Ontario
—  qytet  —
flamuri_figura
Pamje nga Guelph

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Wellington
Kryebashkiaku Karen Farbridge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°35′27″V 80°14′29″P / 43.590836°V 80.241394°P / 43.590836; -80.241394 (Guelph)Koordinatat: 43°35′27″V 80°14′29″P / 43.590836°V 80.241394°P / 43.590836; -80.241394 (Guelph)
Lartësia 173 m (m.n.d)
Sipërfaqja 288,42 km2
Popullsia 114.943 banorë 2006
Dendësia 398,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 519 - 226
Kodi Postar N1C, N1E, N1G, N1H, N1K, N1L
Vendndodhja
Guelph is located in Kanadaja
Guelph
Guelph
Guelph – harta_foto
www.guelph.ca/

Guelph është një qytetKontea Wellington, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 288.42 km² dhe popullsi 114943 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Guelph – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario