Jump to content

Guido Westerwelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gido Vestavelë gjatë takimit të tij me Carl Bildt

Guido Westerwelle (shqiptimi: Gido Vestavelë) (27 dhjetor 1961 - 28 mars 2016) ishte politikan gjerman. Ai ishte ministër i punëve të jashtme në kabinetin e dytë e kancelarës Angela Merkel dhe si zëvendës i kancelarës nga viti 2009 deri në vitin 2011.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Guido Westerwelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale