Guijo de Ávila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guijo de Ávila
Komunë
Vendndodhja
Guijo de Ávila is located in Spanjë
Guijo de Ávila
Guijo de Ávila

Koordinatat: 40°33′1″V 5°48′0″P / 40.55028°V 5.80000°P / 40.55028; -5.80000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.46 km2
Lartësia 975 m (m.n.d.)
Popullsia 93 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 33′ 1″ Veri

5° 48′ 0″ Perëndim

Guijo de Ávila është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Guijo de Ávila ka 93 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.46 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]