Guijo de Granadilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guijo de Granadilla
Komunë
Vendndodhja
Guijo de Granadilla is located in Spanjë
Guijo de Granadilla
Guijo de Granadilla

Koordinatat: 40°12′V 6°10′P / 40.200°V 6.167°P / 40.200; -6.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tierra de Granadilla
Kryetari i Bashkisë Teodoro Jiménez Sánchez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 74.55 km2
Lartësia 390 m (m.n.d.)
Popullsia 625 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.guijodegranadilla.com

Guijo de Granadilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Granadilla, të provincës Cáceres, në Extremadura. Guijo de Granadilla ka 625 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 74.55 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]