Guils de Cerdanya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guils de Cerdanya
Komunë
noform
Church of Sant Esteve.
Stema_figuraFlag of Guils de Cerdanya.svg
Vendndodhja
Guils de Cerdanya is located in Spanjë
Guils de Cerdanya
Guils de Cerdanya

Koordinatat: 42°27′2″V 1°52′47″L / 42.45056°V 1.87972°L / 42.45056; 1.87972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Kryetari i Bashkisë Josep Mendo Mir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22 km2
Lartësia 1385 m (m.n.d.)
Popullsia 479 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Guilsencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17528
Koordinatat 42° 27′ 2″ Veri

1° 52′ 47″ Lindje

Faqja Zyrtare pratssansor.ddl.net

Guils de Cerdanya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Katalonia. Guils de Cerdanya ka 479 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]