Gyoji Matsumoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gyoji Matsumoto
Të dhënat personale
Emri i plotëGyoji Matsumoto
Data e lindjes (1934-08-13) 13 Gusht, 1934 (86 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Urawa Club
Ekipi kombëtar
1958Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Gyoji Matsumoto (lindur më 13 Gusht 1934) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1958 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]