Hajime Moriyasu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Hajime Moriyasu
Të dhënat personale
Emri i plotë Hajime Moriyasu
Data e lindjes (1968-08-23) 23 Gusht, 1968 (49 vjeç)
Vendi i lindjes Shizuoka, Japoni
Pozita ne fushë Mesfushor
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1987–2001 Sanfrecce Hiroshima
1998 Kyoto Purple Sanga
2002–2003 Vegalta Sendai
Ekipi kombëtar
1992–1996 Japonia 35 (1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hajime Moriyasu (lindur më 23 Gusht 1968) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 35 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1992 7 0
1993 15 0
1994 4 0
1995 6 0
1996 3 1
Gjithsej 35 1

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]