Halil pashë Alizoti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Halil pashë Alizoti (Gjirokastër, 1847 - 18 shkurt 1923) ka qenë diplomat karriere i Perandorisë Osmane si dhe veprimtar i çështjes kombëtare shqiptare.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Asllani, Uran (9 nëntor 2013). "Letra e panjohur / Halil Pasha i shkruan Imzot Bumçit". standard.al. Marrë më 16 tetor 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)