1847

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori


Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Idriz Seferi, luftëtar shqiptar (Vdiq më 1927).
  • Mihal Turtulli, qe mjek, veprimtar, politikan dhe diplomat shqiptar (Vdiq më 1936).

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]