Hampstead (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hampstead (kthjellim).


Hampstead
—  qytet  —
Pamje nga Hampstead (Kebek)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Montréal
Kryebashkiaku William Steinberg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°29′00″V 73°38′00″P / 45.483333°V 73.633333°P / 45.483333; -73.633333 (Hampstead)Koordinatat: 45°29′00″V 73°38′00″P / 45.483333°V 73.633333°P / 45.483333; -73.633333 (Hampstead)
Sipërfaqja 1,76 km2
Popullsia 6.996 banorë 2006
Dendësia 3.975 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 514/438
Kodi Postar H3X
Vendndodhja
Hampstead is located in Kanadaja
Hampstead
Hampstead
Hampstead – harta_foto
www.hampstead.qc.ca/

Hampstead është një qytetMontréal, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 1.76 km² dhe popullsi 6996 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek