Hans-Hermann Hoppe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hans-Hermann Hoppe

Hans-Hermann Hoppe (lindur më 1949) është një Profesor Emeritus i Ekonomisë në Universitetin e Nevadas, Las Vegas dhe një kontributor tek Mises Institute.

Veprat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shënime dhe referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]