Harderwijk

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Harderwijk (kthjellim).


Harderwijk
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Harderwijk.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Harderwijk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°21′00″V 5°37′00″L / 52.35°V 5.6166°L / 52.35; 5.6166 (Harderwijk)Koordinatat: 52°21′00″V 5°37′00″L / 52.35°V 5.6166°L / 52.35; 5.6166 (Harderwijk)
Sipërfaqja 48,27 km2
Popullsia 45.025 banorë 2011
Dendësia 932,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0341
Kodi Postar 3840-3849
Kodi statistikor 0243
Harderwijk is located in Hollandë
Harderwijk
Harderwijk
Harderwijk – harta_foto
www.harderwijk.nl

Harderwijk është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 48.27 km² dhe popullsi 45025 banorë[1]. Harderwijk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland