Hari Llokvenec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hari Llokvenec (maqedonisht: Хари Локвенец; i lindur më 25.2.1970, në Prilep) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Hari Llokvenec kandidoj si pjesë e LSDM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Hari Llokvenec". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.