Haria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Haría
Komunë
Vendndodhja
Haría is located in Ishujt Kanare
Haría
Haría

Koordinatat: 29°9′V 13°30′P / 29.150°V 13.500°P / 29.150; -13.500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Las Palmas
Qarku Lanzarote
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 106.59[1][, area km2
Popullsia 4782[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Haría është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lanzarote, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. Haría numëronte 4782[2], banorë në vitin 2013, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 106.59[1], km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Instituto Canario de Estadística
  2. ^ a b "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali origjinali më 18 prill 2014. Marrë më 27 prill 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Haría – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale