Harlingen (Holandë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Harlingen (kthjellim).
Harlingen
—  komuna  
stema_figura Harlingen flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Harlingen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Koordinatat:53°10′24.99″ Veri 5°25′37.99″ Lindje 53.173611, 5.4272253°10′24.99″ Veri 5°25′37.99″ Lindje 53.173611, 5.42722
Sipërfaqja 387,67 km2
Popullsia 15.800 banorë 2010
Dendësia 40,76 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0517
Kodi Postar 8856 - 8872
Kodi statistikor 0072
Harlingen (Hollandë)
Harlingen
Harlingen – harta_foto
www.harlingen.nl

Harlingen është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 387.67 km² dhe popullsi 15800 banorë[1]. Harlingen është kryeqendra e komunës.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Provinca Friesland