Harsimrat Kaur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Harsimrat Kaur
Lindi më 1962
Nënshtetësia Britanike
Profesioni matematikane, aktiviste

Harsimrat Kaur (e lindur më 1962) është një matematikane dhe aktiviste e të drejtave të grave britanike.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "About me". harsimrat-kaur.com. Arkivuar nga origjinali origjinali më 12 qershor 2017. Marrë më 26 korrik 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)