Hasan Mehmeti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hasan Mehmeti, lindi në VërbanVitisë, Kosovë10 korrik të vitit 1950 dhe u vra nga forcat serbe gjatë luftës në KosovëMatiçanPrishtinës, më 29 mars të vitit 1999. Ai ishte mësues shqiptar.[1]

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Biografia e Hasan Mehmetit