Jump to content

Komuna e Vitisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ky artikull merret me Komunën e Vitisë. Për qytetin e Vitisë shiko në faqen përkatëse.

Komuna e Vitisë
Komunë
Popullsia
 • Gjithsej38.907

Komuna e Vitisë është një komunë (njësi administrative{ në pjesën jugore të Kosovës, ndodhet në rajonin e Gjilanit ndërsa selia administrative e komunës gjendet në qytetin e Vitisë.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

   *LPK

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

   * Telekomunikacioni
   * Transporti
   * Ushtria
   * Pushime

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • ...

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]