Komuna e Kastriotit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Komuna e Kastriotit
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosova
Partia AAK
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 34500 banorë
Dendësia 105 banorë/km2

Komuna e Kastriotit është njësi administrative në kuadër të rajonit (regjionit) të Prishtinës, në Republika e Kosovës.

Pak histori[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]