Graboci i Epërm (Kastriot)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Graboc i Epërm
Mjekaj
Fshat
Vendndodhja
Graboc i Epërm is located in Kosova
Graboc i Epërm
Graboc i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 547 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 38″ Veri

20° 59′ 6″ Lindje

Graboc i Epërm është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mjekaj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]