Plemetini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plemetin
Analum
Fshat
Vendndodhja
Plemetin is located in Kosova
Plemetin
Plemetin
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 527 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 26″ Veri

21° 2′ 50″ Lindje

Plemetin është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Analum.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]