Caravodica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caravodicë
Palaj
Fshat
Vendndodhja
Caravodicë is located in Kosova
Caravodicë
Caravodicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 533 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 24″ Veri

21° 3′ 14″ Lindje

Caravodicë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Palaj.

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në fshat funksionon shkolla fillore dhe e mesme e ulët „Fazli Grejçevci“, si një institucion multietnik i edukimit dhe arsimimit.[1][2]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]