Jump to content

Caravodica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Caravodicë
Palaj
Fshat

Caravodicë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Palaj.

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në fshat funksionon shkolla fillore dhe e mesme e ulët „Fazli Grejçevci“, si një institucion multietnik i edukimit dhe arsimimit.[1][2]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]