Shipitulla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shipitullë
Fshat
Vendndodhja
Shipitullë is located in Kosova
Shipitullë
Shipitullë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 601 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 6″ Veri

21° 0′ 11″ Lindje

Shipitullë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]