Hamidia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hamidi
Fshat
Vendndodhja
Hamidi is located in Kosova
Hamidi
Hamidi
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 22″ Veri

21° 1′ 34″ Lindje

Hamidi është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]