Kozarica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kozaricë
Përmalinë
Fshat
Vendndodhja
Kozaricë is located in Kosova
Kozaricë
Kozaricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 33″ Veri

21° 6′ 51″ Lindje

Kozaricë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Shegëzë dhe Përmalinë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]