Llazareva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llazarevë
Lulgjak
Fshat
Vendndodhja
Llazarevë is located in Kosova
Llazarevë
Llazarevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Kastriot
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 551 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 37″ Veri

21° 6′ 11″ Lindje

Llazarevë është një vendbanim në komunën e Kastriotit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lulgjak.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]