Stampa diskutim:Kosovë

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi stampën Kosovë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Kutia për përmbledhjen e qyteteve të Kosovës.


Rreth ndryshimeve[Redakto nëpërmjet kodit]

Rreth ndryshimeve [1]. Këto ndryshime i bëra si pasoj e ngatërrimeve të cilat kanë ardhur në atë shkallë se sa nuk kuptohet dallimi në mes të fjalës për vendbanime. Shiko pikat ekstreme Podujeva Komuna e Podujevës, pastaj Peja dhe Komuna e Pejës. Përderi sa flitet për hapësirën e Pejës si qytet dhe si kuptim i një hapësire më të gjërë atëherë aty nuk ka vend për të dhëna statestikore. Komunat e tanishme, dje kanë qenë vendbanime të Pejës. Për këtë në fletën Peja flitet për qytetin dhe vendbanimet e rrethiës së saj që disa i thon Rajon. Për me pasë një pasqyr se sa është dhe sa ka qenë rrezja e rrethinës bazohu në tabelat për numra postal të paraqitura në faqen Peja.

Për deri sa nuk merremi/merresh në mënyrë sistematike me sortimin e komunave dhe qyteteve, për me ju shmang ngatërrimeve kjo duhej të mbetej kështu. Kush donë që të nxierr artikulin Komuna XXX do të ishte mirë që të merr pjesë në diskutimet Wikipedia:Projekti Qytete. --Hipi Zhdripi 23 Mars 2009 00:30 (CET)

Mbase titulli më i përshtatshëm për këtë stampë do të ishte titulli Komunat e Kosovës por zhvendosja e saj te një titull i tillë do të duhej të bëhej nga një administrator ...