Hayden Foxe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hayden Foxe
Të dhënat personale
Emri i plotëHayden Foxe
Data e lindjes (1977-06-23) 23 Qershor, 1977 (44 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997-1998Arminia Bielefeld
1998-2000Sanfrecce Hiroshima
2000Mechelen
2001-2002West Ham United
2002-2006Portsmouth
2006-2007Leeds United
2007-2009Perth Glory
2010-2011Sydney
Ekipi kombëtar
1998–2003Australia11(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hayden Foxe (lindur më 23 Qershor 1977) është një ish-futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 11 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
1998 1 0
1999 0 0
2000 4 0
2001 5 2
2002 0 0
2003 1 0
Gjithsej 11 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]