Jump to content

Heerenveen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Heerenveen
Flamuri i Heerenveen
Stema zyrtare e Heerenveen
Popullsia
 • Gjithsej43.518
Faqja zyrtarewww.heerenveen.nl

Heerenveen është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 140.15 km² dhe popullsi 43518 banorë[1]. Heerenveen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Friesland