Hellendoorn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hellendoorn
Flamuri i Hellendoorn
Stema zyrtare e Hellendoorn
Popullsia
 • Gjithsej35.784
Faqja zyrtarewww.hellendoorn.nl

Hellendoorn është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 139.03 km² dhe popullsi 35784 banorë[1]. Nijverdal është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel