Herguijuela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Herguijuela
Komunë
Vendndodhja
Herguijuela is located in Spanjë
Herguijuela
Herguijuela

Koordinatat: 39°23′V 5°46′P / 39.383°V 5.767°P / 39.383; -5.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Tierra de Trujillo
Kryetari i Bashkisë Lesmes Chamorro Barquilla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.97 km2
Popullsia 366 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Herguijueleños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10230

Herguijuela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Trujillo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Herguijuela ka 366 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.97 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]