Hernán Gaviria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hernán Gaviria
Të dhënat personale
Emri i plotëHernán Gaviria
Data e lindjesNëntor 1969, 27(27-11-1969)
Vendi i lindjesCarepa, Kolumbia
Data e vdekjesTetor 24, 2002 (32 vjeç)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990-1997Atlético Nacional
1998-2000Deportivo Cali
2001Shonan Bellmare
2002Deportivo Cali
Ekipi kombëtar
1993–1999Flag of Colombia.svg Kolumbia27(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hernán Gaviria (27 Nëntor 1969 - 24 Tetor 2002) ishte një ish-futbollist kolumbian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin kolumbian ka luajtur 27 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Colombia.svg Kolumbia
Vite Ndeshje Gola
1993 6 0
1994 3 2
1995 10 0
1996 0 0
1997 7 1
1998 0 0
1999 1 0
Gjithsej 27 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]