Heythuysen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Heythuysen (kthjellim).


Heythuysen
—  woonplaats  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Leudal
Koordinatat 51°14′58″V 5°53′47″L / 51.24944°V 5.8963889°L / 51.24944; 5.8963889 (Heythuysen)Koordinatat: 51°14′58″V 5°53′47″L / 51.24944°V 5.8963889°L / 51.24944; 5.8963889 (Heythuysen)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475
Kodi Postar 6093
Heythuysen is located in Hollandë
Heythuysen
Heythuysen

Heythuysen është një qytezë në Leudal, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Heythuysen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu