Leudal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leudal (kthjellim).


Leudal
—  komuna  —
stema_figuraLeudal vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Heythuysen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°14′03″V 5°52′46″L / 51.234167°V 5.879444°L / 51.234167; 5.879444 (Leudal)Koordinatat: 51°14′03″V 5°52′46″L / 51.234167°V 5.879444°L / 51.234167; 5.879444 (Leudal)
Sipërfaqja 164,86 km2
Popullsia 36.537 banorë 2011
Dendësia 221,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0475, 0495
Kodi Postar 6010-6015, 6073, 6080-6083, 6085-6086, 6088-6089, 6093, 6095-6096
Kodi statistikor 1640
Heythuysen is located in Hollandë
Heythuysen
Heythuysen
Leudal – harta_foto
www.leudal.nl

Leudal është një qytet dhe komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 164.86 km² dhe popullsi 36537 banorë[1]. Heythuysen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu