Hi dhe shpuzë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hi dhe shpuzë është një përmbledhje me poezi në prozë, tregime të shkurtra dhe përsiatje me autor Mit'hat Frashërin. Libri u botua për herë të parë në Sofje më 1915.[1]

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Elsie, Robert (1997). "Historia e Letërisë Shqiptare" (PDF). elsie.de. Tiranë-Pejë: Dukagjini. Marrë më 5 prill 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)