Jump to content

Hidemaro Watanabe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hidemaro Watanabe
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHidemaro Watanabe
Datëlindja(1924-09-24)shtator 24, 1924
VendlindjaHiroshima, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniPortier
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Chugoku Electric Power
Karriera ndërkombëtare
1954Japonia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Hidemaro Watanabe (24 Shtator 192412 Tetor 2011) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]