Hideto Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hideto Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëHideto Suzuki
Data e lindjes (1974-10-07) 7 Tetor, 1974 (46 vjeç)
Vendi i lindjesHamamatsu, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993–2009Júbilo Iwata
Ekipi kombëtar
1997Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hideto Suzuki (lindur më 7 Tetor 1974) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]