Hijet e Virgjëreshave

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hijet e virgjëreshave
AutoriFaruk Myrtaj
Titulli origjinalHijet e virgjëreshave
ShtetiShqipëria
GjuhaShqip
ZhanriTregime dhe novela
BotuesiArbëria
Botimi2006
Faqe206
ISBN9994390430, 9789994390434

Hijet e Virgjëreshave është një libër me tregime dhe novela nga shkrimtari shqiptar Faruk Myrtaj.