Nudo Zyrtare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nudo Zyrtare
AutoriFaruk Myrtaj
Titulli origjinalNudo Zyrtare
ShtetiShqipëria
GjuhaShqip
ZhanriTregime dhe novela
BotuesiAgjencia Qëndrore e Tregtimit të Librit Artistik e Shkencor; Vatra (ribotim)
Botimi1996; 2001 ribotim
Media tipi
Faqe202

Nudo zyrtare eshte nje liber me tregime dhe novela i shkrimtarit shqiptar Faruk Myrtaj, i botuar ne vitin 1996 dhe i ribotuar ne vitin 2001 (Vatra, Shkup).