Hindsight (film 2011)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hindsight

Viti 2011
Regjia Lee Hyun-seung
Prodhimi Lee Hyun-seung
Ahn Soo-hyun
Kim Sung-min
Skenari Lee Hyun-seung
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore Song Kang-ho
Shin Se-kyung
Muzika 3rd Coast
Kinematografia Kim Byeong-seo
Montazhi Kim Sang-bum
Kim Jae-bum
Yu Seung-yeop
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga CJ Entertainment
Data e daljes në kinema 31 gusht 2011
Kohëzgjatja 121 min
Shteti Koreja e Jugut
Gjuha Gjuha koreane
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga
Pasohet nga

Hindsight (Korean: 푸른소금) është film 2011 me zhanër aksion dhe dramë me regji të Lee Hyun-seung. Filmi ka të bëjë për një vajzë e cila lufton me ndjenjat e saj për shefin e krimit që është objektivi i saj.

Përmbledhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Një gangster legjendar në pension Yoon Doo-hun (Song Kang-ho) ëndërron hapjen e një restoranti, dhe regjistrohet në një klasë gatim, ku njoftohet me Jo Se-bin (Shin Se-kyung). Doo-hun pastaj dëgjon se shefi i tij, Man-gil, ka vdekur pasi u godit nga një makinë; anëtarët e bandës duhet të gjejnë trashëgiminë e Man-gil për të parë se kush e ka emëruar si pasuesin e tij, edhe pse shumica prej tyre presin që ajo të jetë Doo-hun. Ndërkohë, sondazhi i Se-bin Lee Eun-jung (Esom) është bërë i detyruar për disa huazues të Haeundae, të cilët e detyrojnë Se-bin, në kthim, për të spiunuar Doo-hunin. Pasi Eun-jung vjedh një valixhe që përmban kokainë nga huadhënësit, Se-bin është urdhëruar të vrasë Doo-hun por nuk mund të sjellë veten për ta bërë atë. Në vend të kësaj, Eun-jung përpiqet ta udhëheqë atë me një makinë dhe më pas zhduket. Doo-hun mbijeton dhe merr përsipër kreun e bandës së tij të vjetër, duke synuar zbulimin se kush e ka vrarë Man-gil. Midis problemeve të ndryshme, ai duhet të luftojë me Baek Kyung-min (Lee Jong-hyuk), një anëtar i ri ambicioz i bandës dhe marrëdhëniet e tij të vazhdueshme me Se-bin, i cili është nën presionin e kreut të agjencisë së vrasjes Madame Kang (Youn Yuh -jung) për ta vrarë atë.[1][2][3]

Cast[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Elley, Derek (15 nëntor 2011). "Hindsight". Film Business Asia. Marrë më 2012-11-18. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Edwards, Russell (17 tetor 2011). "Hindsight". Variety. Marrë më 2012-11-18. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Lee, Hyo-won (25 gusht 2011). "Actors help Hindsight keep focus". The Korea Times. Marrë më 2012-11-18. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Ju, Sung-chul (7 tetor 2011). "Actor Song Kang-ho". Korean Cinema Today. Marrë më 2014-04-03. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ Hwang, Hyo-jin (31 gusht 2011). "INTERVIEW: Actor Song Kang-ho - Part 1". 10Asia. Marrë më 2012-11-18. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  6. ^ Hwang, Hyo-jin (31 gusht 2011). "INTERVIEW: Actor Song Kang-ho - Part 2". 10Asia. Marrë më 2012-11-18. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  7. ^ Lee, Ga-on (31 gusht 2011). "INTERVIEW: Actress Shin Se-gyeong". 10Asia. Marrë më 2012-11-18. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  8. ^ Lee, Ga-on (16 nëntor 2011). "Actress Shin Se-gyeong's Movie Picks". 10Asia. Marrë më 2012-11-18. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)