Hiroaki Sato

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Hiroaki Sato
Të dhënat vetjake
Emri i plotëHiroaki Sato
Datëlindja(1932-02-05)shkurt 5, 1932
VendlindjaHyogo, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
Kwangaku Club
Karriera ndërkombëtare
1955–1959Japonia15(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Hiroaki Sato (5 Shkurt 19321 Janar 1988) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 15 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1955 5 0
1956 3 0
1957 0 0
1958 4 0
1959 3 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]