Hiroki Fujiharu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroki Fujiharu
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroki Fujiharu
Data e lindjes (1988-11-28) 28 Nëntor, 1988 (31 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Gamba Osaka
Ekipi kombëtar
2015Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroki Fujiharu (lindur më 28 Nëntor 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]