Hiroki Mizumoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroki Mizumoto
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroki Mizumoto
Data e lindjes (1985-09-12) 12 Shtator, 1985 (36 vjeç)
Vendi i lindjesIse, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri4
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2007JEF United Chiba
2008Gamba Osaka
2008–2010Kyoto Sanga FC
2011–Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2006–2015Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroki Mizumoto (lindur më 12 shtator 1985) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2006 2 0
2007 0 0
2008 1 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 0 0
2012 2 0
2013 0 0
2014 1 0
2015 1 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]