Hiroki Yamada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroki Yamada
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroki Yamada
Data e lindjes (1988-12-27) 27 Dhjetor, 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesHamamatsu, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKarlsruhe
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2014Júbilo Iwata
2014–Karlsruhe
Ekipi kombëtar
2013Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroki Yamada (lindur më 27 Dhjetor 1988) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]