Hiroshi Katayama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Katayama
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Katayama
Data e lindjes (1940-05-28) 28 Maj, 1940 (81 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1963–1972Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1961–1971Japonia38(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Katayama (lindur më 28 Maj 1940) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 38 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1961 4 0
1962 1 0
1963 5 0
1964 1 0
1965 4 0
1966 6 0
1967 5 0
1968 3 0
1969 4 0
1970 0 0
1971 5 0
Gjithsej 38 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]