Hiroshi Kiyotake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Kiyotake
Kiyotake Hiroshi.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Kiyotake
Data e lindjes (1989-11-12) 12 Nëntor, 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesOita, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualHannover
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2009Oita Trinita
2010–2012Cerezo Osaka
2012–2014Nürnberg
2014–Hannover
Ekipi kombëtar
2011–Japonia33(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Kiyotake (lindur më 12 nëntor 1989) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 33 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2011 5 0
2012 7 1
2013 11 0
2014 3 0
2015 7 0
Gjithsej 33 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]