Hiroshi Nanami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Nanami
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Nanami
Data e lindjes (1972-11-28) 28 Nëntor, 1972 (47 vjeç)
Vendi i lindjesFujieda, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2008Júbilo Iwata
1999–2000Venezia
2006Cerezo Osaka
2007Tokyo Verdy
Ekipi kombëtar
1995–2001Japonia67(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Nanami (lindur më 28 nëntor 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 67 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 2 2
1996 13 1
1997 21 3
1998 11 0
1999 6 0
2000 12 3
2001 2 0
Gjithsej 67 9

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]