Hiroshi Ochiai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hiroshi Ochiai
Të dhënat personale
Emri i plotëHiroshi Ochiai
Data e lindjes (1946-02-28) 28 Shkurt, 1946 (75 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1966–1984Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1974–1980Japonia63(9)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Hiroshi Ochiai (lindur më 28 Shkurt 1946) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 63 ndeshje dhe ka shënuar 9 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1974 2 0
1975 13 3
1976 15 2
1977 5 0
1978 14 3
1979 9 1
1980 5 0
Gjithsej 63 9

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]